Rehabilitace, tělesná rekondice a regenerace

Ortopedická obuv a vložky

Na nohách stojíme celý den… i my v Rehamilu. A proto víme jak důležitá je správná obuv, která poskytuje podporu a komfort našim nohám, kterých funkce se odráží na celém pohybovém aparátu. Ať už je to samotné plochonoží, nebo bolesti kolen a zad, úprava obuvi je často základem úspěšné léčby. U nás máte možnost si vyzkoušet a zakoupit vložky od firmy Pedicom a Superfeet a taky obuv značky Peter Legwood.

Pedikom

Ve spolupráci s firmou Pedikom můžete v Rehamilu absolvovat skenování chodidel na základě, kterého Vám budou vyrobeny vložky do bot přesně na míru. Tyto vložky se vyrábějí z digitálních snímků z pedoskopického přístroje. Jsou z přírodních materiálů, měkké, pohodlné a antialergické. V nabídce jsou vložky klasické dostačující pro běžnou populaci, ale taky speciální pro různé druhy sportů s ohledem na specifika zatížení.

Nejčastější indikace:

  • Plochonoží podélné i příčné
  • Vysoký nárt
  • Hallux valgus
  • Patní ostruhy
  • Deformity prstů
  • Mortonova neuralgie
  • Poúrazové stavy
  • Preventivní použití

Peter Legwood

Obuv Petera Legwooda vznikla při dlouhodobém výzkumu chodidla a jeho pohybů. Jedná se o ergonomický systém, vhodný pro všechny typy chodidel, který garantuje přejímání správného držení těla.

Proč pantofle LEGWOOD?

Jedná se o velmi pohodlnou obuv, určenou k celodennímu nošení. Perfektní přilnavost obuvi k chodidlu i k nártu zaručuje bezpečnou chůzi. Prsty by se neměly stahovat z pocitu, že botu ztratíte. Působením série tlakových bodů a naklonění dodává obuv Aequos chodidlu větší stabilitu, čímž napomáhá zlepšení rovnováhy těla a výrazně snižuje námahu pohybového aparátu. Díky inovativní technologii systému Aequos, dodává obuv značky Peter Legwood mozku informaci větší opěrné plochy chodidla, tedy lepší rovnováhy. Tato informace je mozkem přeložena jako pocit větší tělesné pohody. Lidské tělo se přizpůsobuje nově přijatým podnětům a výsledkem je zlepšení držení těla, které zbavuje záda a nohy svalového napětí.

Superfeet

Vložky Superfeet podporují stabilizaci nohy a ovlivňují tak držení celého těla. Využívají k tomu patentovaný stabilizační systém v 3/4 délky nohy, vyrobený ze speciálního velmi odolného plastu. Svým tvarem přizpůsobí botu k noze pacienta. Poskytují ochranu drobných kloubů nohy absorpcí nárazů, korigují postavení nohy během chůze a sportovní aktivity, ulevují od bolesti, no mají své místo i v prevenci budoucích obtíží. K dispozici je mnoho druhů, které se liší objemem samotné vložky, výškou podpory nožní klenby a speciálními prvky, které určují využití daného typu vložky pro konkrétní aktivitu.

© 2021 - 2024 Rehamil s.r.o.