Rehabilitace, tělesná rekondice a regenerace

Tradiční čínská medicína

Tradiční čínská medicína (TČM) je založena na dlouholetých zkušenostech a odráží teorii jin-jang a principu 5 elementů.

TČM se zakládá na konceptu vyvážené “životní energie” (čchi). Ta ovlivňuje emoční, mentální i fyzickou rovnováhu a sama podléhá vlivu protichůdných sil Yin a Yang. Případné onemocnění, pocit nepohody a dyharmonie nastává když je tok čchi narušen a vzniká nerovnováha mezi yin a yang.

Mezi základní terapeutické nástroje TČM řadíme: akupresuru, akupunkturu, fytoterapii, dietetiku, tuinu a čchi-kung, přístup k životnímu stylu.

Nejčastěji se využívá v terapii bolesti - bolesti hlavy, migrény, závratě, bolesti zad, ale i u dalších diagnóz jako tinnitus, tenisový loket a jiných, nebo taky u systémových onemocněních - gynekologických, gastrointestinálních atd. K TČM patří i další techniky, například laserpunktura, moxování.

Fytoterapie je léčba pomocí bylinných směsí ve formě čajů, tablet a pilulí. TČM přesně popisuje účinky každé části použité byliny. Dietetika se zabývá úpravou jídelníčku pacienta podle typu jeho konstituce.

Tuina je specifický druh masáže, kde terapeut kontaktem prstů, dlaní a loktů stimuluje vybrané body akupunkturních drah.

Čchi-kung je energeticky- fyzické cvičení, které má za cíl zlepšit tok energie čchi v meridiánovém systému. Pravidelné cvičení napomáhá správnému držení těla, zlepšuje mobilitu, sílu, vytrvalost a zklidňuje emoce a mysl.

© 2021 - 2024 Rehamil s.r.o.